Bugun...BORA ESKİ BAŞKANI KONAÇ’TAN BOYDAK HOLDİNG’E TEPKİ

Kayseri Barosu Eski Başkan Fevzi Konaç da sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Konaç, “Kendi paranız olsa verir miydiniz? Vicdanen rahat mısınız?” diye sordu.

facebook-paylas
Tarih: 16-01-2019 10:35

BORA ESKİ BAŞKANI KONAÇ’TAN BOYDAK HOLDİNG’E TEPKİ

Boydak Holding’den Kayserispor’a 25,5 Milyon Türk Lirası aktarılmasına tepkiler gelmeye devam ediyor. Spor Toto Süper lig ekiplerinden Kayserispor ile Türkiye'nin önemli mobilya üreticilerinden Boydak Holding arasında isim sponsorluğu anlaşması imzalandı.

İmzalanan anlaşmaya göre Boydak Holding Kayserispor’a KDV hariç 25,5 Milyon Türk Lirası aktaracak. Ekonomik sıkıntıların yaşandığı bir ortamda bu kadar paranın aktarılmasına ise tepkiler gelmeye devam ediyor.

Kayseri Barosu Eski Başkan Fevzi Konaç da sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Konaç, “Şehrin önde gelenleri allem etti, kallem etti... İstikbal'i TMSF eliyle Kayserispor'a sponsor ederek adını verdirdi... buna imza atan TMSF yetkililerine sormak isterim; 1-Kendi paranız olsa verir miydiniz? 2-Vicdanen rahat mısınız? kim ne düşünürse düşünsün bu yapılan bana göre asla doğru değildir... bu iş için ne kadar para aktarılacak kulübe bilemem... ama bu işlerin az para ile dönmeyeceğini tahmin ederim... elbette şehrin spor gibi aktivitelere de ihtiyacı var... bu takımın başarısı hepimizi mutlu eder ancak böyle mi olmalı...!!

Ülkemizin içinden geçtiği ekonomik krizde, dipsiz kuyu olan ve verileni yutan bu sektöre, 4 tane yabancı topçu ile futbolcu simsarlarına verilen bu desteğe içim acıyor... bunun yerine harcanan bu paralarla yeni yatırımlar ve iş alanları, fabrikalar tesis edilerek, yeni iş sahaları açarak binlerce insana istihdam sağlamak ve ekmek vermek daha anlamlı ve şık olurdu diye düşünüyorum... zor bir süreçten geçerken, sportif fantezilere lüzumsuz enerji harcamak bence doğru değil... bu şehirde işsiz var, ekmeği olmayan var, üniversite mezunu olup asgari ücretli iş bulamayan gençler var... yani sporsuz idare edilir de, ekmeksiz asla... haliyle devlete yakışan ekmeğe yatırım iken, bu sponsorluk için çarçur edilen paralara üzülüyorum...!!

 

Bir şehrin takımı kötüye gider, ekonomik olarak ayakta kalamaz ise algı olarak başta yerel yöneticiler ve siyaset kurumu bedel ödeyeceği için, hemen hepsi pürtelaş çözüm arıyorlar...şehri mutlu etmek adına daha makul işlere yatırım imkanı aranmalı iken, bulunan çözüm... milletin sırtından sonu karanlık bir sektörü finanse etmek... şu ortamda İstikbal özel sektörde olsa idi, bu işe belki tek kuruş vermezdi... şimdi bu kurum devletin elinde milletin emaneti ise "kimin malını kime hesapsızca veriyorsun" sorusuna cevap verilemeyeceği için böyle bir işe girilmemeliydi... bu yanlış çözümü sorgulayan yok, zaten böyle bir imkanda yok... buradan bunu yazmak neye yarar... hiç bir şeye, bunun bilincindeyim... ama hiç değilse içime sinmediğini yazabiliyorum ya... kimse kızmasın, ben şehrim adına eleştiri hakkımı kullanıyorum sadece, en azından bu işe gönlü razı olmadığı halde susanlara inat, kendime saygımı kaybetmeyeyim diye...!!” şeklinde yorum yaptı
Bu haber 2306 defa okunmuştur.


Etiketler : kayserispor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL Haberleri

YUKARI YUKARI