Bugun...


İsmail Şahin

facebook-paylas
AHİLİK VE KILIÇDAROĞLU'NUN YALANLARI
Tarih: 03-12-2019 14:27:00 Güncelleme: 03-12-2019 14:27:00


Ahilik kutlamalarının Ak Parti iktidarının emri ile Konya'ya alındığı yönünde akla mantığa, izana aykırı söylemler geliştiriliyor.

Bunu da sosyal medya hesaplarında CHP Trolleri köpürtüyor. Hükümetin her işi bırakıp sırf Kırşehir Belediye Başkanlığını CHP'nin kazanması dolayısıyla Ahilik Kutlamasını Konya'ya aldığı yönünde çirkin bir kampanya yürütülüyor.

Kendi genel başkanlarının Muharrem İnce'ye kurmak istediği ve bu kumpası da eline yüzüne bulaştırdığı bir ortamda hedef saptırmak amacıyla yapıldığı açık ve net olan bu söylem, insanı güldürmekten öteye gitmiyor.

Hatta grup toplantısında konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, bu olayı kendince 'Ti' ye alıp, 'Peki İstanbul'un Fethini nerede kutlayacaklar?" diye soruyor.

Bu soruya da kendi cevap veriyor ve 'Herhalde Bursa'ya alırlar' şeklinde ifade kullanıyor.

Siyasetçilerin ahlaklı, doğru, dürüst ve erdemli olması gerekir. Böyle beklentimiz var.

Ama sayın Kılıçdaroğlu milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor. Bu yalanını da süslü cümlelerde kamuoyuna aktarıyor.

Peki doğrusu ne?

Bakın Esnaf Odaları Birliği bu konuya 13 madde ile açıklık getirdi.

Yazılı olarak yayınlanan metinde "Ahilik Haftası, 13.08.2008 tarih 26966 sayılı resmi gazetede yayımlanan yönetmelikle çerçevelendirilmiştir. Yönetmeliğin 5. Maddesi ile Ahilik Kutlamalarının merkezinin Kırşehir olduğu açıkça belirtilmiştir. 13.08.2008 Tarihli Ahilik Haftası Kutlamaları Yönetmeliğinin 8. Maddesi gereği; Ticaret Bakanlığı uhdesinde Ahilik Kutlamaları Merkez Yürütme Kurulu oluşturulmuştur. Bakanlıkta oluşturulan bu merkez yürütme kurulunda, Kırşehir Valisi, Belediye Başkanı, üniversite rektörü, TSO Başkanı ve Kırşehir ESOB Başkanı yer almaktadır. Kutlamalar Kırşehir merkez olmak üzere 81 ilde gerçekleştirilir. Bu kutlamalar için her yıl 2 milyon liranın üzerinde bütçe ayrılır, Kırşehir dışındaki 81 ile 3’er bin lira kaynak gönderilir. Kalan 1 milyon 750 bin lira Kırşehir’deki kutlamalar için ayrılır. Ahilik etkinliklerinin 32.’si 16-22 Eylül tarihinde Kırşehir’de gerçekleştirilmiştir. Ahilik etkinliklerinin Kırşehir’den alınması ve başka bir ile verilmesi söz konusu değildir. Ahilik Kutlamalarının Kırşehir’den alınıp başka ile verildiği ve verileceğine ilişkin tüm haberler gerçek dışı ve spekülasyondur" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada Konya'da yerel imkanlarla yapılan etkinliğin de Ahilik Kültürüne katkı sunacağı belirtildi.

Metin uzun. İsteyen arama motoruna yazıp okuyabilir.

Yani daha ne yazalım ki!

Ben siyasetçinin ahlaklı olanını severim!

Milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyeni değil!

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

GAZETEMİZ

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI