Bugun...

CUMHURBAŞKANLIĞI VE MİLLETVEKİLLİĞİ SEÇİMLERİNDE YAHYALI

 Tarih: 28-11-2022 12:47:00
MUSTAFA CAMCI

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki Müşavirlik görevinde iken 2012 yılı başında emekliye ayrıldım.

O gündür bugündür havalar ısınınca Yahyalı'ya giderim. Havalar soğuyunca Ankara'ya dönerim. Yaklaşık 5-6 ayı Yahyalı'da geçiririm.

Yahyalı gerçekten yaşanacak yer. Cenabı Allah yeraltı ve yerüstü zenginlikleri ile Yahyalı’yı donatmış .Yer altında demir, çinko ,krom, kurşun madenleri, buna bağlı olarak 500 600 arasında madenleri taşıyan kamyonlar vardır.

Debi bakımından dünyada ikinci Türkiye'de 1. Kapuzbaşı takım Şelaleleri, Yeşilköy Ziyaret Şelaleleri Derebağ Şelalesi,...

Hayvancılık, besicilik ,ziraatçılık ,elma üretiminde Türkiye'de beşinci sıradayız. Karavan ,çadır yaylacılığı devam etmektedir.

Zamantı Irmağı üzerinde 5 adet hidroelektrik santralleri, Rüzgar gülleri, (bin adeti bulacağı söyleniyor.)Şu anda Sabancı Holding panelleri tamamlamış ,Rüzgar güllerini yerleştiriyor. Güneş Enerji tarlaları devam etmektedir. Çok şükür Yahyalı'da güneşte bol rüzgarda bol.

Yani un var, şeker var, su var, Ancak Yahyalı'nın siyasette özlediği Yahyalı’yı Ankara'da ,Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde doğrudan temsil edecek usta (MİLLETVEKİLİ) yok.

Bu Yaz yine tam beş buçuk ay Yahyalı'da kaldım .Halkın ciddi manada bir milletvekili istediğine şahit oldum .Yukarıda saydığım özellikleri hep sayıyorlar. Bir milletvekilinin olmamasını hazmedemiyorlar. Bir de dünyayı bile kasıp kavuran enflasyon, faiz belasının pahalılığın etkisiyle farklı farklı laflar ediyorlar. Oy kaymalarının olabileceğini söylüyorlar.

Benim bildiğim Yahyalı’da oy kayması olmaz. Yahyalılı kızar, bağırır, çağırır ama sandığa varınca ampule mührünü basar.

Ancak bu zamana kadarki oy vermelerinin bir de karşılığının olmasını istiyorlar. Bence de Yahyalılı bu konuda oldukça haklıdır. Yetkililer gereğini yapmalılar diyorum bir Yahyalılı olarak.

Çünkü ben Yahyalı’da Belediye Başkanı iken Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul Refah Partisi İl başkanıydı. Bu fakiri davet etti. İstanbul'da ,ilçelerinde siyasi programlar yaptım. Aradan zaman geçti . Ben de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı davet ettim. Lütfettiler Kayseri’de, Develi'de ve Yahyalı’da siyasi programlar yaptılar.

Yahyalı’da misafirimiz oldu.. İnanıyorum ki Yahyalı’mızla alakalı her türlü bilgiye Sayın Cumhurbaşkanımız vakıftır. AK PARTİ’nin üst görevlerde bulunanları da vakıftır.

 

  Bu yazı 1087 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • SON YORUMLANAN HABERLER
  • SON YORUMLANAN VİDEOLAR
YUKARI