Bugun...

DUYGU SELİ !

 Tarih: 07-06-2023 10:19:00
ÖMER UZUNOĞLU

Allah insana kullanması için akıl , irade , fıtrat ve vicdan vermiştir. Bu yeteneklere sahip olan insanoğlu çoğunlukta olmazsa olmaz olan bu özelliklerini kullanmama konusunda adeta ısrarcı !

Maalesef liyakata - tecrübeye imkan tanımayan , biat ve itaat anlayışı , eğer egemenseniz ötekini rahatlıkla istismar etme hakkını size verebiliyor ! Çünkü bu bir ideoloji ve zihni bir tarafı , yanı yok !

İdeolojilerde bu işi hakkıyla yapıp yapmadığınız konusunda  hesap verme zorunluluğu da yoktur ! Daha  açık bir ifade biçimi ile ; dayatmak gibi bir tarzınız ve yönteminiz dahi vardır !

Oysa biat at ve itaat aczinin dışına çıkıp Allah‘ın vermiş olduğu akıl irade vicdan fıtrat özelliklerimizi kullanırsak ; ne zihnimizi , ne maddi imkanlarımızı , ne bedenimizi , ne de kendimizi kimseye kullandırtmayız !

Keşke kendimize ; ben nasıl bir yolculuk içindeyim , nereye gidiyorum ,ben nasıl bir gelecek bekliyorum bu gelecekte kimler var ! Büyük resimde bu soruların cevabı olabilmeli !

Değerli Dostlarım bilmenizi isterim ki ; ön yargılı otomatikleşmiş ve klişeleşmiş düşüncelerden ve anlayıştan ne kadar uzaklaşabilirsek hayatımız o kadar anlam kazanır !

İnsanların özgür iradelerini başkalarının emrine verip hizmetkarlık yapmaları utanılacak bir durum. 

Akıllı insanlar yeri ve zamanı geldiğinde ne yapacaklarını çok iyi bilirler ! Aklımızı kullanmak ve kullanabilmek en mükemmel haslettir diye düşünüyorum !

  Bu yazı 4124 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • SON YORUMLANAN HABERLER
  • SON YORUMLANAN VİDEOLAR
YUKARI