Bugun...
SON DAKİKA

YAŞAMA DÖRT ELLE SARILINIZ

 Tarih: 10-08-2022 15:14:00
ÖMER UZUNOĞLU

Galiba Yaşadığımız atmosferle paralellik kurarak birisine “ nasıldınız ? “ diye sorduğumuzda , cevabı genellikle “ iyi değilim “ , Nası iyi olabilirim ki “ , “ yaşadığımın bile farkında değilim “ , “ buna yaşamak denirse “ ...  gibi cevaplar alırız .

Oysa akıllı bir biçimde hareket edip ; içimizden gelerek coşkulu bir halde iyi olduğumuzu , gelecekten umutlu olduğumuzu belirsek daha doğru olmaz mı ?

Kendinizi iyi hissetmediğimiz , sıkıntılı anlarımızda ; mutlu , huzurlu , coşku dolu insanlar gibi davranmak , kendimizi daha canlı , hayat dolu , pozitif kişilik sahibi birey haline dönüştürecektir ...

Dostlarım nasıl olmak istiyorsanız öyle davranın ! Neyi hayal ediyorsanız o yöne hareket edin . Sonuçta hayal ettiğiniz , davranışını eylem haline getirdiğiniz insan olacaksınız ...

Her gün hayat yeniden başlar ! Her sabah yatağınızdan kalktığınızda , o günü nasıl geçirmek istediğiniz hususunda siz karar vereceksiniz .

Sabah uyandığınızda , mükemmel bir gün yaşayacağınızı , hayallerinize , hedeflerimize bir adım daha yaklaşacağınıza inanın ve kendinizi buna inandırın !

Dün yaşadığınız sıkıntılardan sıyrılıp coşkuyla , huzurla kucaklaşın ! İç aleminizde tetiklediğiniz coşku duygusu dalga dalga tüm benliğinize yayılacak ve beklentileriniz , hayalleriniz gerçeğe dönüşecektir .

Benim sizlere tavsiyem her sabah yeni güne taze bir umutla , coşku ile uyanın . Sabah uyandığınızda kendiniz aciz , yetersiz , başarısız , çaresizmiş gibi hissetmekten uzak durun . Kendiniz , hayalleriniz , hedefleriniz , beklentileriniz , geleceğiniz için ; huzur , mutluluk ve heyecanla dolun !

Kendinize inanarak , güvenerek arzu ve heves dolu bir biçimde coşkulu olarak çıkın evlerinizden !

Hayatı , yaşamı , alemi , tüm yaratılmışları ve kendinizi  sevince daha da güzelleştiğinizi anlayacaksınız !

Farklı bir bakış açısı ile ; doğayı , çevreyi , yaratılmışları yaşamı ve en önemlisi kendini sevmeyen , güzel bir ahlak ve ruha sahip olmadığına inanan insan çirkinleşir ! Lütfen unutmayınız !

Gerçek güzellik ruh güzelliğidir ! İnsana güzel ahlakı ve gerçek güzelliği veren ruhtur ...  

  Bu yazı 1806 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • SON YORUMLANAN HABERLER
  • SON YORUMLANAN VİDEOLAR
YUKARI