Bugun...

YAŞAMINIZIN MİMARİ OLUNUZ ...

 Tarih: 11-05-2022 14:49:00
ÖMER UZUNOĞLU

Farkında mısınız?

Yaşadığımız sürece birçok şeyi yapabilir , başarabilir , oluşturabilir , elde ede biliriz ! Hayatı yalnızca başarıyla ölçmek , huzurlu ve mutlu bir ömür için yeterli olamaz !

Herkesin hayatı boyunca gerçekleştirmeyi arzu ettiği çok farklı hayalleri ve idealleri vardır !

Ve emin olduğum bir başka şeyde ; neye - nelere sahip olduğunuz - kim olduğunuz - nerede hangi coğrafyada doğduğunuz bireysel başarının ölçüleri olamaz !

Benim açımdan başarı hep daha iyiye ulaşabilmek için tüm yaşamınız boyunca sürekli bir çaba ve gayret içerisinde olmaktır !

Binlerce km'lik yol tek bir adımla başlar . İnsanlar sahip oldukları yeteneklerini , kabiliyetlerini , potansiyellerini , irade ve gücünü kullanma çabası içerisinde hayatını idame ederler.

Genel manada insan denilen varlık , kendi yaşam sorumluluklarını bilebilmeli ve üstlenebilmelidir ... Daha açık bir ifade biçimiyle , kendi yaşamının mimarı olabilmeyi başarmalıdır . 

Birey olarak ; duygu , düşünce ve davranışlarımız birlikte hareket ederek yaşam deneyimimizi meydana getirirler.

Sığ bakış açısı , sabitlenmiş hareketsiz bırakılmış düşünceler , bastırılmış duygular , otomatikleşsen davranışlarla vücut bulan deneyimler ; doğal olarak bilinçsiz olacaktır.

Soğutulmuş , dondurulmuş , bastırılmış , yok gibi kabul edilerek hareket edilen duygularımıza akışkanlık kazandırmalıyız !

Dolayısıyla içimizde katılaşan , bize ve çevremize zarar veren duygulara akışkanlık kazandırarak bunların yerini , doğru , dürüst, bize ve çevremize huzur veren , olumlu ve pozitif duygularla doldurabiliriz.

Her şey ama her şey sizin kendi elinizde ...

Kendinize inanır ve güvenirseniz aşamayacağınız engelin olmadığını bilmenizi isterim.

  Bu yazı 1508 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • SON YORUMLANAN HABERLER
  • SON YORUMLANAN VİDEOLAR
YUKARI