Bugun...

BİR AN ÇOCUK OLDUĞUNUZU HAYAL EDİN !

 Tarih: 18-05-2022 15:11:00
ÖMER UZUNOĞLU

Hayat bu , elbette belirli zorluklar , hengameler , sıkıntılar , doğal akış içerisinde yaşanacaktır .

Hayat hiç bir boyutuyla dümdüz bir akış imkanı vermez kimseye !

Kayıplar - çaresizlikler - yıkımlar - acılar - üzüntüler - yaslar hayatın olmazsa olmazları tuzu biberi adeta ! Üzüldüğünüz ve mutlu , huzurlu olduğunuz anlarda olacaktır .

Bir an için sizi sinirlendiren , kızdıran birinin varlığını düşünün . Sonra gözlerinizi kapayıp , bu kişiyi beş yaşında bir çocuk olarak hayal edin lütfen .

O çocuğun küçücük yüzünü ve merak dolu masum bakışlarını görmeye çalışın . Eminim ki sizlerde , minik bir çocuğun hata yapmasının normal olduğunun farkındasınız

Sizlerde bir zamanlar tıpkı o minik gibi çocuktunuz. Şimdi ani bir refleksle zamanı geleceğe , seksen yıl sonraya taşımış olarak hissedin kendinizi.

O sizi sinirlendiren kişi hayatının son anlarını yaşıyor  olsun ! Yorgun argın yüzünü , zor alıp vermeye çalıştığı nefesini, gözlerinizin önüne getirin bir an !

Son nefesinde ona hala kızgın bir benlik duygusuyla mı bakıp , göreceksiniz , yoksa sabırla , iyi niyetle , affetmenin huzuru ile mi yaklaşacaksınız yanına ...

Lütfen unutmayınız ki , eğer yaşayacak ömrünüz varsa , sizde bir gün o hayal ettiğiniz yaşlılık yıllarınıza  şahitlik yapacaksınız.

O halde size sıkıntı veren , zorluk yaşatan insanlarında affetmenin yüceliğini , olgunluğunu yaşamaya ne dersiniz

  Bu yazı 3220 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • SON YORUMLANAN HABERLER
  • SON YORUMLANAN VİDEOLAR
YUKARI