Bugun...

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NIN 104. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLU OLSUN

 Tarih: 19-05-2023 10:31:00
Osman İKİNCİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıl dönümü; Milli Mücadelenin başlangıç ve kurtuluşa ilk adım bayramımız tüm vatandaşlarımıza kutlu olsun. Bu büyük milli bayramımızın derinliğine, manasının özüne bağlı kalarak coşkuyla halkın katılımını sağlayarak kutlanması  en büyük arzumdur.  

Türkiye’nin milli ve tarihi kimliğinden, Türk-İslam kimliğinden rahatsız olan ve hatta kin besleyen odaklarını kışkırtan, şımartan “ milliyetsizleştirme ve kimliksizleştirme” macerasına dönüşmüş bir olağanüstü anda bu bayram kutlanmaktadır.

Bugün siyaset kurumumuz tıkanmış, cumhurbaşkanlığı seçimi 2. Tura kalmış ve seçime hazırlıklar yapılmaktadır,bir belirsizlik mevcuttur,ağır ekonomik baskılar,enflasyon canavarı milleti canından bezdirmiştir. Bu ve buna benzer memleket meselelerinin altından kalkmanın tek çaresi, tek çözümü milli yanı yerli, bu ülkeye bağlı bu millete bağlı yabancıdan emir ve talimat almayan insan hak ve hürriyetlerini adaleti gözeten bir bakış açısı ile olacağı asla unutulmamalıdır.

Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramımız; yok kabul edilen ama gerçek gündem olan ekonomik kriz, işsizlik, sosyal ahlaki yozlaşma  ve siyasal krize dönüşmektedir.Devletin ve milletin sahip olduğu büyük potansiyel güç;yani maddi ve manevi güçler seferber edilmeli, ekonomik seferberlik başlatılmalıdır.

Türkiye Cumhuriyetimiz, Milli Değerlerimiz ve tarihi misyonumuz küresel tehdit altındadır.Dört tarafımız terör odakları tarafından çevrilmiş,mavivatan,sözde müttefiklerimiz tarafından tehdit edilmekte,Suriye ve ırak sınırlarımz emperyalist devletler tarafından sürekli terör saldırıları ile karşı karşıyadır,terör devleti kurulması alt yapıları hazırlanmaktadır.Daha iki gün önce vatanımız bölünmesin diye hayatlarının baharında 5 şehidi vatan topraklarının bağrına verdik,ruhları şad makamları cennet olsun,milletimizin başı sağ olsun.

Bütün aziz şehitlerimizi başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün silah arkadaşlarını rahmetle şükranla anarken, aziz ve büyük Türk milletinin, siz değerli vatandaşlarımın ,okuyucularımın Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını bir kez daha samimi dileklerimle kutlarım.

  Bu yazı 2624 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • SON YORUMLANAN HABERLER
  • SON YORUMLANAN VİDEOLAR
YUKARI