Bugun...


Sami Dayangaç

facebook-paylas
DR.HALİT BAYKAN
Tarih: 11-09-2019 06:01:00 Güncelleme: 11-09-2019 06:01:00


Şehrimize yeni kurulan ve günlük 18 bin civarında hasta muayene ve tedavi eden şehir hastanemizde gurur duyacağımız başarılı hekimlerimiz var. Ara ara sizlere bu değerli doktorlarımızı takdim edeceğiz. Bildiğiniz gibi şehir hastanesi başhekimi Profesör Doktor İlhami Çelik, hem tıp fakültesini bitirip başarılı bir doktor oldu,hem de mühendislik fakültesini bitirip aynı zamanda mühendis de oldu. Bu başarılı bilim insanının yardımcısı,yani şehir hastanesi başhekim yardımcısı doktor Halit Baykan' ı sizlere takdim edeceğiz. Hocamızı zaten bir çoğunuz tanıyor,uzmanlık alanında bir numara. Gerek şehrimizden ve gerekse büyük illerin özel hastanelerinden büyük paralar teklif ediliyorsa bu hocanın çok başarılı oluşundandır.

Halit Baykan 1968 yılında dünyaya geldi.Sayfasına girince karşımıza plastik cerrah,estetik cerrahı yazıları çıkıyor.

Hocanın tıpta uzmanlık alanları plastik, Rekonstriktif  ve estetik cerrahisi.Halit  Baykan Beyin ikinci uzmanlık alanı ise ağız,yüz ve çene cerrahisi. Sayın Baykan iki ayrı uzmanlığa sahip çok başarılı bir doktor.

Şehir hastanesinde son derece yorucu bir görevi var. Başhekim yardımcılığı. Gün içinde asla yerinde oturmayan hoca ne hastane işlerini aksatıyor,ne de hastalarını ihmal ediyor. Ayrıca lisan ve lisan üstü dersler de veriyor. Yanık ve tedavi prensipleri,plastik cerrahiye giriş ve plastik cerrahisi,bası yaraları ve tedavileri gibi.

Uluslararası hakemli dergilerde çok sayıda makalesi yayınlanan  Halit Baykan,ulusal ve uluslar arası kitaplarda yazıları yayınlanan bir hekim. Yine ulusal hakemli dergilerde de pek çok makalesi bulunuyor. Ayrıca gerek yut içi ve gerekse yurt dışında sayısız bilimsel toplantılarda konuşmacı olarak yer alan Halit Baykan, çok sayıda sempozyumlarda bildirileri yayınlandı.

Şehrimizde çok tanına hoca,ulusal ve ulusal tıp camiasında da yakından tanınan,takip edilen bilinen bir isim.

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli beye sorduğumuzda başhekim İlhami Beyin önemli bir bilim insanı olduğunu,çok iyi bir yönetici olduğunu,şehir hastanemizde Halit Baykan gibi çok başarılı,özel hastanelerin büyük paralarla transfer etmek istedikleri uzmanlar olduğunu söyledi.

Ağzımız açılınca şehir hastanesini eleştiriyoruz,eleştireceğiz de.Ama bu hastanede Halit Baykan gibi çok önemli doktorların da bulunduğunu bilip gurur da duyalım. Halit Baykan Hocaya şimdiki maaşının 8-10 katı teklif edildiğini çok iyi biliyoruz. Ama o milletime hizmette para ikinci planda gelir diyerek teklifleri kabul etmeyip gece gündüz koşturuyor.

Kendisine neden kabul etmediniz, çok mu zenginsiniz diye soranlara,bir küçük evim,bir de aracım var. Allaha şükür sağlığım yerinde diyecek kadar Allahını,milletini seven adam gibi adamdır Halit Baykan.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

GAZETEMİZ

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI