Bugun...


Sami Dayangaç

facebook-paylas
ELEKTRİK HIRSIZLARI
Tarih: 13-01-2020 20:10:00 Güncelleme: 13-01-2020 20:05:00


Devletimiz bir süre önce Melleleri kadroya almıştı. Melle Kürtçe'de din adamı, Arapça'da ileri gelen,sözü dinlenen anlamına geliyor. Amaç,doğu ve güneydoğu bölgelerinde Melleler aracılığı ile vatandaşın ikna edilmesi ve terör eylemlerinin sonlandırılmasıydı.İşe yaradı mı?.Bilemiyoruz.

Yazı konumuza gelirsek,madem Melleler bu bölgede etkili,şeyhler,tarikat liderleri vs sözü geçiyor.O halde bu melleler,şeyhler,tarikat liderleri,imamlar neden elektrik hırsızlığına dur demiyorlar? Resmen alenen kul hakkı değil mi?.

Dicle elektrik dağıtım müdürünün açıklamalarına göre Şırnak,Şanlıurfa,Mardin,Siirt,Batman ve Diyarbakır da kaçak elektrik kullanımı YÜZDE 86 imiş. Yani her 100 kullanımdan 86'sı para vermiyor.

Ahırlarına klimalar taktırmışlar,hayvanları üşümesin diye nasıl olsa bedava.

Bölgede yaşayan her 10 kişiden 9'u elektrik parası vermiyor.Ya biz,elektrik paramızı zamanında yatırmazsak ne olur? Hemen kesilir,açtırmak için de uğraşırız.Bu bölgede neden kesilmiyor?

Saymaya çalıştığımız bölgenin elektrik dağıtımını üstlenen şirket neden kesmiyor? Şirket için fark eden bir şey yok da ondan. İsterse hiç ödeyen olmasın,parasını nasıl olsa alıyor.Paralarını tıkır tıkır alıyor,hem de bizlerden.Neden uğraşsın ki?.

Yüklü gelen elektrik faturanızı lütfen dikkatlice inceleyiniz.Dağıtım bedelinin içinde kayıp kaçak bedeli eklidir.

Yani bu saydığımız illerde yaşayan elektrik bedelini ödemeyenlerin ana sponsoru,devletine karşı dürüst,ahlaklı,Allah korkusu bulunan namuslu vatandaşlar.

Devletimiz bu melleler aracılığı ile kaçak elektrik kullanmanın kul hakkı olduğunu,Allahın asla affetmeyeceğini söyleseler,biz neden elektrik parası vermeyenlerin paralarını ödeyelim?

Ama bunu yapmıyorlar,nasıl olsa ödeyenler var.Bu durumu ancak inançlı,imanlı,devlet ve vatan aşkıyla hizmet eden başkan Recep Tayyip Erdoğan çözer.Gerisi oy kaygısı ile kılını kıpırdatmaz.Ama bölge halkı hem kaçak elektrik kullanıp hem de oy zamanı oyunu kime veriyor bakın,görün...

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

GAZETEMİZ

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI