Bugun...


Sami Dayangaç

facebook-paylas
PALANCIOĞLU VE AĞAÇLANDIRMA
Tarih: 20-01-2020 20:09:00 Güncelleme: 20-01-2020 20:09:00


2020 yılını ağaçlandırma yılı ilan eden Melikgazi Belediyesi Melikgazi’nin daha hızlı bir şekilde yeşillenmesi için ağaçlandırma çalışmaları halkımızca takdir ve beğeni ile izleniyor.

İlçenin birçok noktasına 10 ila 35 yaş arası büyük ağaçlar diken Melikgazi Belediyesi, birçok mahalle, cadde ve sokaklarda devasa ıhlamur, meşe, çınar ağaçlarını toprakla buluşturuyor.

Geçtiğimiz günlerde medya mensuplarını davet eden Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, bu dünyada dikili ağacınız olsun diye her medya kuruluşu ve katılımcılar adına ağaç dikimi gerçekleştirdi.

Başkan Palancıoğlu'na bu güzide ve önemli çalışma ve gayretleri için takdirlerimizi iletip sözü kendisine bıraktık. Bu hususta Sayın Başkanın söyledikleri aynen şunlar :

"Melikgazi Belediyesi olarak en çok önem verdiğimiz konular arasında ilçemizi ağaçlandırmak var. Yeşil alan miktarını artırmak istiyoruz. Melikgazi'de zamandan kazanmak için 10 ila 35 yaş arası büyük ağaçlarımızı ilçemize kazandıracağız ve daha yeşil bir Melikgazi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Satın aldığımız 15 bin civarındaki ağaçları Melikgazi'nin çeşitli mahallelerinde toprakla buluşturucağız. Özellikle kanal boyundan başlayıp Eskişehir Bağlarından geçerek Sivas Caddesi'ne kadar bağlanan kanal boyundaki görüntü kirliliğini bu ağaçlarımız ile ortadan kaldıracağız. Ihlamur, çınar, akça ağaç türleri ile yemyeşil bir ilçe oluşturacağız. Aldığımız diğer ağaçları da Gülük Mahallesi, Kiçikapı, ve Tacettin Veli Mahallesi gibi merkezi mahallelerimizde de ağaçlandırma yapacağız. Bunun yanı sıra fidanlığımıza kazandırmış olduğumuz çok farklı fidanları da toprakla buluşturacağız. Ancak hedefimiz 10, 15 ve daha büyük yaşta uzun ve büyük olan ağaçları Melikgazimize kazandırmak istiyoruz. Hızlı bir şekilde yeşil ve görsel bir güzelliği sağlayacağız. Önümüzdeki 4.5 yıl boyunca ilçemiz yeşillenecek daha güzel hale gelecek.Ayrıca birçok parkıda etkinlik alanı ile birlikte Melikgazimize kazandıracağız. İlkini Altınoluk Mahallesi Nasrullah Cami yanındaki 10 bin metrekare alanı yeşillendirip paraşüt pisti gibi yürüyüş ve bisiklet parkuru yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Burayı Barış Pınarı Etkinlik alanı olarak isimlendirdik. Benzerini TOKİ'de de hayata geçireceğiz. Melikgazimize birçok bölgede yeşil alan ve spor alanları kazandıracağız."

Talas Belediye Başkanlığı döneminde çalışmaları ile büyük beğeni ve takdir toplayan Dr.Mustafa Palancıoğlu  bu başarısını aynen daha büyük ilçede de gösteriyor.Bu ilçede yaşayan biri olarak takdirlerimizi sunalım ve sizleri de bilgilendirelim istedik.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

GAZETEMİZ

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI