Bugun...


Veysel Ekinci

facebook-paylas
DÜŞMEDİN/ DÜŞÜRÜLEMEDİN GİTTİN ÜLKENİN BAŞINDAN!
Tarih: 10-09-2019 06:01:00 Güncelleme: 10-09-2019 06:01:00


Eğer ki başta kalmaya devam edersen, tüm fizik ve  matematik kuralları  ters yüz olacak. Ateşle su, acıyla tatlı, iyi ile kötü,kurtla kuzu bir araya gelecek ve birliktelik oluşturacaklar. Zaten örnekleri de görüldü. Matematik kuralında, elma ile elma toplanabilir,elma ile armut asla toplanamazdı. Günümüzde elma armutla, artı eksiyle rahatlıkla toplanıp bir sonuç elde edilebilmektedir.

Çekil ülkenin başından! Bilim adamları yeni kural ve teorem arayışına girecekler. Öyle ya, bu güne kadar bilinen, öğretilen fizik ve matematik kuralları geçerliliğini yitirdi.

Sen ülkenin başında olduğun sürece değer yargıları, idealler, ideolojiler bir birine karıştı. Hiç bir belirleyici vasıf kalmadan hepsi bir torbaya doldu. Ortak bir fikir ve hedef oluştu. Böylece felsefenin de  köküne dinamit koymuş oldun. Dedik ya, git ülkenin başından, yoksa daha ne sürpriz birliktelikler oluşturacağız?

Akıl ve hafsala durmuş.İslamcısıyla ateisti, komünisti ile milliyetçisi, solcusu, kemâlisti, Deaş, Pkk, Lgbt’ si  birleştiler, senin düşmeni istiyorlar.Düş…Düşş.

Sen başta olduğun için hep bir ağızdan Pkk’ ya destek veriyorlar. Hiç eğip bükmeye gerek yok. Daha seçildiği ilin sorunlarını ve ihtiyaçlarını tam tespit edememişken, kayyum atanan Hdp’li /Pkk‘lı   belediye başkanlarına destek vermeye gidiyor. Hükümeti suçluyor. Epey yazar, çizer ve akademisyenler de hep bir ağızdan devleti suçlayıp, Pkk‘yı aklamaya çalışıyorlar.

Milliyetçi Meral de  açıklamalarda bulunmuş.Çocukları Hdp tarafından dağa kaçırılan anneler hakkında. Vay efendim Hdp binası önünü neden meşgul ederlermiş. Orası gösteri yeri değil, gidip devletin kapısında bekleyin buyurmuşlar!

Kendi içinden çıkıp bakan, başbakan, cumhurbaşkanı olan kimi zatların da aynı kalabalıkta yer almaları kıskançlık, hasetlik ve nefret duygusu ile açıklanabilir.

At nallanırken kurbağa ayağını uzatırmış. Mâlum Kara Bilge(!) onlardan geri kalır mı? Hatta daha ileri gitmeli ki, varlığı hissettirilsin.Bu hükümet neden cumartesi annelerine sahip çıkmadı da, Hdp  binası önünde çocuklarını Pkk dan isteyen annelere sahip çıktı? Taraflısınız.Daha da ileri gitti.Hdp’li belediye başkanları uzaklaştırılınca,’’ diktatörlük devam ediyor, diktatörlerin sonu hiçte iyi olmamıştır’’ şeklinde  racon kesiyor. Dedik ya kurbağa meselesi.

Tarafsızca düşünüyorum, Ülkenin yarıya yakını  aynı hedef etrafında birleşmişler.Sayın Erdoğan ne ile mücadele ediyorsa, mücadele ettiği tarafta saf tutuyorlar.Bir kişiye olan kinleri her türlü değer  yargılarını unutturuyor.

Erdoğan’ın mücadelesini, yaptıklarını, başardıklarını, yapmaya çalıştıklarını görüyoruz. O’nun doğru yolda olduğuna inanıyoruz. En az % 50’lik bir kesim de bu gerçekler etrafında kapı gibi, dimdik  arkasında duruyoruz. Sizin basiretinizin kapandığını, kininize ve kıskançlığınıza esir düştüğünüze inanıyoruz.

Son olarak, gençlik yıllarımızın gol kralı Maradona’nın oyun stili aklımıza geldi.Rakip kaleye yakın bir yerde topu ayağına aldığı anda en az 4-5 tane rakip oyuncu etrafını sarar ve topu almaya çalışırlardı. Maradona bilinçli bir hareket yapıyordu. Etrafına  toplanan bu oyuncuların arasından topu boşa çıkarır ve kendi arkadaşına pas verir.. Sonuç; gol.

Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olarak dimdik başımızda. Maradona’nın hareketlerini sık sık yapıyor.Allah muvaffak etsin.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

GAZETEMİZ

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI