Bugun...
SON DAKİKA

ERDOĞAN YÜZDE YİRMİLERE DÜŞTÜ

 Tarih: 13-08-2022 11:10:00
VEYSEL EKİNCİ

Muhalefet, altılı ittifak, yandaş  medya ; söylemlerine bakılırsa  Erdoğan'ın karşısında ezici bir çoğunlukla zafer kazanmak üzereler.

Hele bir de besleme, fonlanan araştırma şirketleri var ki; her gün araştırma sonucu yayınlıyorlar  ve  Erdoğan %20'lerde ve gün geçtikçe eriyor.

 Kılıçdaroğlu bile Erdoğan'ın önünde gidiyor! Zaten İmamoğlu öndeydi! Hele sessizce, derinden gelen, suskun duran bir Mansur Yavaş var ki  %80'leri zorluyor.

Böyle bir tablo olması için bu toplumun koyun sürü olması lazım. Ya beyinlerinin uyuşturulmuş olması veya silah zoruyla oy kullandırılacak olması söz konusu!

 Ne yapıyorlar da susan adamın, daha belediye başkanı olduğu İlk günden itibaren ne sel baskınında, ne yolların kapandığı karlı havalarda ne de metrobüslerin  yollarda kaldığı  dönemlerde kurumunun başında olmayıp tatillerde, rakı - balık sofrasında, gizli kulisler peşinde olan ya da PKK yandaşı belediye başkanlarına destek turlarında olan birilerinin oyları iki - üç kat artıyor ve Erdoğan'ı tarihe gömecek oy oranına yükseliyorlar.

Sahi, zamanında SGK'yı batıran, fetöcülerin temin edip eline verdikleri belgelerle rakiplerini tv ekranlarında alt ederek parlatılan; kaset kumpası ile Baykal'ı devirip başkanlığa oturan; sürekli zikzak çizen, milli ve manevî duruştan uzak olan bir parti liderinin oy oranı  nasıl oluyor da Erdoğan'ın önüne geçiyor?

Hem belediye başkanlarının icraatları, hem parti genel başkanının vaadleri; halkı nasıl memnun etmiş, güvendirmiş ve taktirlerini almışlar ki , seçimlerde başarıya imza atacaklar?

Halkın gözünün önünde gerçekleşen bu senaryolara; altılı ortakların hangi başarıları, hangi onurlu davranışları, hangi omurgalı, vefalı geçmişleri  katkı sağlamış oluyor, merak ediyoruz?

Sirk cambazları oyunları ile bu milleti koyun yerine koyup dalga geçiyorsunuz, hakaret ediyorsunuz. Kimin koyun olduğu, sürüldüğü yakında ortaya çıkacak!

Bu tür tepeden bakma konuşmalarınızla, sahte propagandalarla, algı operasyonlarınızla halkı kandırıp, etkileyip başarı elde etme derdindesiniz. Bu amaçla her türlü ahlaksız, seviyesiz, iğrenç yöntemleri mübah sayıyorsunuz.

 İnsanın aklıyla dalga geçiyorsunuz. Aslında zavallı durumda olanlar sizlersiniz.

 Ne başarılı işlere imza attınız, ülke yararına faydalı hangi muhalefeti yaptınız, ya da geçmişte ne tür onurlu davranışlar gösterdiniz de; bu halk size vereceği desteği iki- üç katına çıkardı!

Sayın Cumhurbaşkanı hangi hainliğe, hangi başarısızlıklara imza attı, hangi ülke zararına  işler yaptı da oy oranı üçte bire düştü?

Milli'sinden , milli olmayan gazeteye, tvye kadar aynı yalanın, iftiranın, sapıtmanın, kara propagandanın içerisinde yarışıyorlar. Değerler, ilkeler, manevî duygular ayak altında sürünüyor.

Dünün mazlumu olan milli sıfatlılar; bu gün aynı iğrençliği başarı ile sergilemektedirler.

 Ne oldu da Sayın Erdoğan'ın oyu bu seviyelere düştü! Hangi başarınız karşısında eridi?

Mesela, dünya krizlerinde yegane güvenilir aktör olduğu için mi? Savunma sanayinde söz sahibi  olduğu, onurlu ve dik duruşlu bir  dış siyaset izlediği, Pkk'yı bitirip dünyayı dar ettiği için mi?

Başörtüsü, katsayı zulmünü çözdüğü, müslümanlara rahat dini ortamı sağladığı için mi?

 Yoksa Ayasofya'yı camiye çevirip, ibadete açtığı için mi?

 Yollar, köprüler, barajlar, tüneller, havaalanları, hastaneler yaptığı için mi?

Petrol, doğalgaz aramaları , sondaj  çalışmaları, doğalgaz bulmaları ve çıkaracak olmaları, dünyanın en gelişmiş sismik ve sondaj gemilerini ülkemize kazandırmış olmalarından dolayı mı Erdoğan'ın  desteği bitti!

 Daha sayamadığımız sayısız icraatlara imza atan bir lider ne çabuk gözden, gönülden düşmüşte haberimiz olmadı?

 Pandemi, Rusya- Ukrayna savaşı, terör belaları, Gerek Akdeniz, gerek Ege, gerekse Suriye, Irak sınırlarımızdaki beka meselesinden dolayı savunmaya harcanan kaynaklar; hele hele, yerli işbirlikçileri ile bir olup dıştan yapılan ekonomik saldırılar  ülke ekonomimizi olumsuz etkilemiştir.

Zira tüm dünyanın etkilendiği gibi...

 Bu millet nankör değil, vefasız, basiretsiz hiç değil. Gerçekleri, hükümetin ve Liderin çaba ve çalışmalarını yakından görüyor, değerlendiriliyor.

 Bunca iyilikleri, lokal ve süreli birkaç sıkıntıdan dolayı silip atacak, vefasızlık edecek, acımasızlık yapacak bir halk ve seçmen yoktur karşınızda.

 Dava uğruna hareket eden, gönül birliği olan bu insanlar, gelip geçici maddi sıkıntılar için liderini satmaz; uyarır, ikaz eder, kurtlar sofrasına teslim etmez.

 Hevesiniz kursağınızda kalacak, maskeleriniz düşecek.

 Çünkü bu milletin basireti, duası, akl-ı selim davranışı sizin balonlarınızı söndürecek.

 Yüzde 55 oy oranı ile yeniden başa geçecek bir lider şimdiden tebrik edilmeyi hak ediyor.

  Bu yazı 2609 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • SON YORUMLANAN HABERLER
  • SON YORUMLANAN VİDEOLAR
YUKARI