Bugun...


Veysel Ekinci

facebook-paylas
ÜLKE MESELELERİNDE CHP,SP VE HDP’NİN KONUMU
Tarih: 13-01-2020 20:13:00 Güncelleme: 13-01-2020 20:13:00


Gerçekten dünyada, özellikle ülkemizin dört bir sınırında, baş döndüren hızda gelişmeler ve değişimler oluyor. Aktif, kararlı, bilgili hamlelerle, ülkemizin lehine en güzel  kazançlar elde etmek  için gece gündüz  olağanüstü çaba gösteren bir  lider ve gönül bağlılığından kaynaklanan sorumluluğumuz gereği, ilgilenmek ve stratejiler geliştirmek mecburiyetinde olan bir yönetim…

Yüksek seviyede ve hızda gerçekleşen bu olaylarda, iyi performans gösterebilmek için, öncelikle ülke içerisinde, iktidar, muhalefet, asker ve bürokrasi ortak aklının devrede olması ve birlikte hareket etmesi lazımdır. Ne yazık ki bu yönden içler acınası bir muhalefet baskısı ve inadı var.

Chp,  yaklaşık bir asırdır bu ülkenin muktedir gücü durumundadır.Devrim kanunlarını da arkasına alarak,  rejimin yegane sahipleri ve savunucuları olarak kendilerini görüp, adeta Demokles’in kılıcını sık sık sallamaktadırlar. Öyle ki, mütedeyyin, vatanperver, milliyetçi insanların idareye geçmesini asla hazmedemediler. Bundan dolayı dünya çapında , herkesin parmak ısırdığı dev yatırımları yapıyorsunuz, hepsine birden karşı çıkıyorlar. Gerektiğinde başbakanı, bakanları asmaktan çekinmeyen bir zihniyet… Ülkenin en büyük şansızlığı olan bu zihniyetin, hırçın muhalefetine iktidarların dayanması hayli zordur.

Cüz’i bir oy oranı olmasına rağmen, konjonktürden kaynaklanan özgül ağırlığı ve kilit noktada olmasından dolayı Saadet Partisi de dikkatlerden kaçırılmaması gereken bir realitedir.Sistemin getirdiği bu avantaj, onların da farklı noktada konumlanmalarına alan açmıştır. Hiçbir zaman genlerinin uyuşmayacağı bir ittifak içinde yer alıp, ortak hareket edebiliyorlar. Konularını çok iyi ezberlemiş temsilcileri, fikir ve görüşlerini, hangi limana demir attıklarını ekranlardan açıkça ifade edebilmektedirler.

Ayrıca Chp’nin görüşlerine paralel muhalefet yaparak, hatta bazen, sahiplenmede, daha da ileri giderek,  şaşırtan çıkışlar yapabilmektedirler. Mesela, bizzat liderinin ağzından , hızlı trene, Kanal İstanbul’a, Çamlıca Camii’ne, Libya’ya asker gönderilmesine, Esat’ı dışlayıp yapılan, Suriye hamlesine karşı olduklarını açıkça ifade etmişlerdir. Hatta bir zaman Feto’nun teferruat dediği başörtüsüne, bu bir simgedir diyebilmiştir. Oysa Kuran’da, sünnette ve yaşayagelen İslam geleneğinde,  dini bir emir olduğu göz ardı edilerek, cesur çıkışlar yapılabilmiştir.

Hdp’ ye oy verenler, kesinlikle bu partinin pkk ile bağının olduğunu biliyorlar. Hatta Pkk’yı ve Öcalan’ı bir kurtarıcı olarak kabul edenlerin sayısı da hayli fazladır.Ülkemizin lehine olan her organizasyon ve hamleye karşı çıkıp, engelleme yoluna gidiyorlar. Mecliste bile, ülke lehine olan hiçbir oylamada olumlu oy kullanmıyorlar.Asla milli davranmıyorlar.

Ee, ne var bunda derseniz? Anlatalım. İktidar tarafının, bunları itham etme çabaları gereksizdir.Sizin itham ettiklerinizi zaten kabul edip destekliyorlar. Yani sizden değiller.

Hadi Chp belli de, özellikle Saadet ve Hdp konusunda gereksiz yorumlar yapılıyor.Adam açıkça diyor, biz Chp’ye daha yakınız, Ak Parti’nin başında bulunan Erdoğan’la asla ittifak yapmayız diye.

Hdp, pkk’nın yandaşı gibi ithamlarla dillendiriliyor. Yahu, ne Saadet’i ne Hdp’si, kim olduklarını, kimlerle ittifak ettiklerini, neyi amaçladıklarını  net bir şekilde ortaya koyarken, siz ha bire onlara ne anlatmaya çalışarak, havanda su dövüyorsunuz?

 

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

GAZETEMİZ

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI