DİN’Lİ-YORUM PROJESİ PAYDAŞ OKULLARLA GENİŞLEDİ

ÜNLÜ ŞAİR-YAZAR HAYATİ İNANÇ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

DİN’Lİ-YORUM PROJESİ PAYDAŞ OKULLARLA GENİŞLEDİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.04.2023
A+
A-

ÜNLÜ ŞAİR-YAZAR HAYATİ İNANÇ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Kayseri Kız İmam-Hatip Lisesi tarafından başlatılan “Din’li-Yorum” projesi kapsamında ünlü şair ve yazar Hayati İnanç, öğrencilerle söyleşide buluştu.

Kayseri Kız İmam-Hatip Lisesi tarafından başlatılan “Din’li-Yorum” paydaş okullarla büyüyerek devam ediyor. Ekim 2022 tarihinde Arzu Koçer ve Büşra Küp öğretmenlerin koordinatörlüğünde başlayan projeye 21 okul dahil oldu.

“Din’li-Yorum” projesi kapsamında ünlü şair ve yazar Hayati İnanç, öğrencilerle Kayseri Lisesi Konferans Salonunda söyleşide buluştu.

Söyleşi öncesi paydaş okullarla birlikte ezgiler ve türküler söylendi

Hayati İnanç, “Gençlere Hayati Dokunuşlar” adı altında bir konferans verdi ve gençlere hayatın yol haritasını anlattı.

Projeye ilişkin açıklama yapan koordinatör öğretmenler Arzu Koçer ve Büşra Küp, “Ekim ayında yürütülmeye başlanan Din’li-Yorum projesi paydaş  okullarla birlikte güzel işler çıkarmaya devam ediyor. Kayseri’den ve ülkemizin diğer şehirlerinden 21 okulun katılımıyla yürütülen projede sanatçı-öğrenci buluşması etkinliği  yapıyoruz. Bu kapsamda ilk buluşmayı ünlü şair yazar Hayati İnanç ile yapmayı planladık ve Hayati Hocamızı öğrencilerimizle buluşturduk. Çok keyifli bir söyleşi gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz de Hayati İnanç’tan önemli çıkarımlar yaptılar. Çeşitli ezgi ve türküleri seslendirdiler. Öğrenciler kulaklarda hoş seda bıraktılar. Amacımız gençlerimizin ne dinlediğinin farkında olmasını öğretmek” dediler.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.