BİR DAİREYİ FARKLI ŞAHISLARA SATTI

BİR DAİREYİ FARKLI ŞAHISLARA SATTI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.04.2024
A+
A-

(1HA)- Kayseri’de inşaat halindeki daireyi birden fazla kişiye sattığı gerekçesiyle hakkında dolandırıcılık suçundan dava açılan T.Ç. suçlamayı reddetti.

İddiaya göre A.Ç, inşaat işi yapan T.Ç. ile Erkilet’te yapımı devam eden bir apartmanın zemin katı için anlaştı. T.Ç. daha sonra o daireyi başka birine sattı. A.Ç. ile T.Ç. daha sonra başka binadaki taşınmaz için anlaşma sağladı. O daireyi de alamayan A.Ç., iki kez anlaştığı inşaat şirketi yetkilisi T.Ç.’den şikayetçi oldu. 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya müşteki A.Ç. ile taraf avukatları katıldı. Tutuklu bulunan T.Ç. duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

SANIK SUÇLAMAYI REDDETTİ

Mahkemede söz alan sanık T.Ç., “Daire için anlaştık. Sonra satıştan vazgeçildi. Teminat olması için bir daire bedeli tutarında senet verdim. Bir milyon 400 bin liralık. Aracımı icra aracılığı ile aldı. Müşteki ilk daireyi istemedi, üst yerlerden daire istedi. Biz kendisinden aracını aldık 120 bin liraya saydık. Gerisini borçlandı” dedi.

MÜŞTEKİ A.Ç.: NE ANAHTAR NE DE EV ALAMDIM

Müşteki A.Ç. ise, “Şikayetçiyim. B Blok zemin kat için 270 Bin liraya anlaşmıştık. Aracı 120’ye saydı, 150 bin lirayı da peyder pey elden verdim. Parayı tamamladığımda makbuz istedim ‘aynı görevi görür’ dedi borcu yoktur kağıdı verdi. 2020 tarihinde benim olacağını düşündüğüm daireyi kontrole gittim. Çocuğum engelli olduğu için zemin kat istemiştim. Oranın başka birine satıldığını öğrendim. ‘Yanlış yaptım sana başka daire vereceğim’ dedi. Yeni sözleşme yaptık. Diğer blokta birinci katı aldım. Bina sakinleri için açılan grupta oranın da başkasına satıldığını öğrendim. Ne anahtar ne de ev almadım. Şirketlerine gittim bir kaç kez. Babası ile kardeşi bana ‘nereye gidersen git’ dedi. Davacı olacağımı söyledim. Babası ‘Biz ne mahkemeler gördük ön kapıdan girer arka kapıdan çıkarız’ dedi. Bir milyon 400 bin liralık Senedi icraya koydum. Araç icradan satılmış ama bize gelen hiç bir miktar olmadı” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.