SIRADAN İNSAN OLMAYINIZ

Yayınlama: 26.06.2024
A+
A-

İnsan tabiatının sanki sürekliliği misali , kişiler geleneksel düşüncelerinin veya alışkanlıklarının dışında tutum ve davranış sergilemek istemezler.Çıktıklarında ise farklı biçim ve şekilde reaksiyonlarla karşı karşıya kalabilirler.

Yüzlerce yıldır dünyamızda ilk kez keşfedilen veya bulunan yenilikler , ilk tanıtıldıklarında tepki ile karşılanmışlardır . Siz siz olun yeni bir buluş veya icad gerçekleştirdiğinizde , herkesin sizin gibi düşünmesini ve sizi takdir etmesini beklemeyin.

Ne pahasına olursa olsun lütfen , bütün enerjinizle yaptığınız işe odaklanın ve hayata geçirinceye kadar durmayın , pes etmeyin…

Zaman zaman her bulduğunuz , ortaya koyduğunuz fikir işe yaramayacak ve çok çeşitli engellerle karşılaşacaksınız . Sürekli başarısız olacaksınız diyenlere kulak tıkayınız.

Neden yapamayasın ki ! Niçin kendinizi başkalarının belirlediği kalıplar içerisine de sınırlayacaksınız ki !

Dünyada tek bir kişinin yaptığını inanırsanız , isterseniz ve çalışırsanız sizlerde yapabilirsiniz .

Dünyanın neresinde olursa olsun , insanların temelde birbirlerinden farklı olmadıklarını bilmenizi  isterim !

Farklı olan ve farkı ortaya koyabilen insanlar ; kendilerini sınırlamayan , kendilerine güvenen , özgürce düşünebilen ve içlerinden gelen sese kulak verebilenlerdir.

“Nasıl bir hayat yaşamak istiyorsun “ denilince insanlar genellikle çevrelerine bakanlar , çevrelerine bakarak hareket edenlerse çevrelerindeki diğer insanların akıl seviyesinin altına ve üstüne  inip çıkamazlar.

Lütfen aklınızı ve farklılığınızı ortaya koyunuz !

Sıradanlığa hiç bir zaman razı olmayınız! Toplum içerisinde ses getiren tavır alabilen insan olunuz .

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.