SEVGİ !

Yayınlama: 22.05.2024
A+
A-

“ Sevgi “ kelime olarak bile insana sıcak gelen , içini ısıtan bir sözcük.

Sevgi , sevebilmek, sevilmek , karşılıksız sevebilmeyi becermek , vermek , verebilmek …İnsan ruhunun huzurunun temel kaynağı , iç aleminin olumlu boyutlarının huzura ermesi hali …

Mutlaka sizlerde farkındasınız , bir insanı karşılıksız hiç bir beklentiye sahip olmadan sevebilmek , gerçekten kolay olmayan bir meseledir.

Olaya farklı bir açıdan baktığımızda ise sevginin dozunu doğru bir biçimde ayarlayabilmek ise hiç de kolay değildir . Oysa olaya farklı bir açıdan baktığımızda ; bir ağaçtan , çiçekten , bitkiden söz ettiğimizde o bitkiyi sevmek hiç de zor değildir .

Bitkilere , doğaya , tabiata ilgi göstermemiz sevginin yüceliğini farklı bir biçimde ortaya koymaktadır .

 Farkında mısınız?

Bir çok farklı din ve inanç biçimi sevgiden , sevip – sevilmekten söz eder . Rahatlıkla ifade edebileceğimiz gibi , sevginin , sevip – sevilmenin sıra dışı bir “ dönüştürebilme “ iradesi ve gücü vardır.

Hiçbir nedene bağlı olmaksızın sevgi , sevebilmek , sevmek – sevilmek hem verebilende hem de alabilende huzur , minnet , şükran duygularını en üst seviyelerde yaşatır.

Lütfen deneyiniz !

Doğada herhangi bir bitkiye , ağaca , çiçeğe karşı duyarlı olun ona ilgi gösterin, bir çocuk gibi kucaklayıp , öpün okşayın , onu çok sevdiğinizi fısıldayın , ne mükemmel sevimli bir bitki olduğundan söz edin ona…O bitkiyi her mevsim her an sevmeye devam edin !

Ve bir süre sonra göreceksiniz ki , içinizde var olan sevme gücünüz , sevginiz , şefkatiniz ve kucaklayıcılığınızın gücü bitkileri aşıp insanlara ve tüm canlılara da yayılacak , yönelecektir .

Sonuçta tüm canlılarla birlikte yaratılmış her şeyi tüm mahlukatı sevmeye başlayacaksınız

REKLAM ALANI
Yazarın Son Yazıları
24.05.2023
15.09.2021
23.03.2022
12.07.2023
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.